Можаровський Г.С.

Життєпис:

Можаровський Генріх Степанович (27.04.1927, м. Фастів Київ. обл.), інженер-гідрограф, морський картограф.

Під час ВВВ евакуйований до Росії. В Стерлітамаку (Башкирія) вступив до Моск. ремісницького уч-ща № 9. 1944–48 навчався на радіотехнічному відділенні Моск. індустріально-педагогічного технікуму. У складі спорт. тов-ва “Трудові резерви” 12.08.1945 брав участь в фізкультурному Параді Перемоги на Червоній площі в Москві.

1948–53 навчався на гідрографічному ф-ті Ленінгр. Вищого Арктичного уч-ща ім. адмірала С.О. Макарова. Після закінчення уч-ща за спец. “інженер-гідрограф”, спочатку проходив стажування в Гідрографічній службі Біломорськой флотилії, а потім працював до жовт. 1957: інженер, гол. інженер, нач. лоцмейстерської партії морськ. бази Тіксі (пн Якутія), виконуючи різні види гідрографічних робіт, зокрема, в морях сх.-Сибірському й Лаптевих на судні “Могилев”, виконував роботу лоцмана в порту Нижне-Янськ. Наприкінці 1957 М. повертається в Україну. 1958–71 працював нач. картографічної партії у Дніпровському басейновому Управ. річкових шляхів (м. Київ). За цей час керував підготовкою видання 31 атласу лоцманських карт р. Дніпра, 5 Дніпровських водосховищ, а також ін. судноплавних річок України. 1971–92 працював гол. спеціалістом, заст. нач. відділу вишукувань ін-ту “Укргіпрорічтранс”.

1994–96 – гол. спеціаліст Гол. управ. навігації та океанографії Нац. агенства морськ. досліджень і технологій, 1997 – старш. ред. НВП “Укрморкартографія”. Освітянська діяльність М. розпочалася у 1968. Відтоді упродовж 10 років працював старш. викл. геодезії та картографії каф. Київ. ун-ту. Розробив і викладав спец. курс “Морська картографія”. Автор розробки і впровадження нової методики картографування водосховищ із застосуванням дистанційних методів.

Автор бл. 50 наук. праць з теорії та практики морськ. картографії та складання річкових карт, історії картографування.

Іменем М. названа мілина на пн від Ведмежих островів в Східно-Сибірському морі.

В.О. Шевченко