Нечипоренко П.К.

Життєпис:

Нечипоренко Петро Кирилович (1892, Агайман, Мелітопольського р-ну Запорізької обл. – 1937, м. Київ), д-р геолог.наук, проф., геофізик, геодезист.

1921 закінчив Дніпропетр. гірничий інститут і працював у ньому на каф. геодезії до 1933. Брав участь у геолог. зйомці т-ї України, Започаткував системат. дослідж. з питань фізики Землі в Полтавській гравіметричній обсерваторії, заснованій у 1926. 1933 р. він очолив каф. геодезії (тоді мала таку назву) на геолого-географічному ф-і Київ. держ. ун-ту. Одночасно був призначений директ. вищезгаданої обсерваторії та заснованої в 1934 в Українському наук.-дослід. геологічному і-ті (нині – І-т геологічних наук НАН України) Київ. геофізичної обсерваторії. Д-р геолог. наук (1936). Був наук. консультантом І-ту географії і картографії при Київ. держ. ун-ті.

Викладацьку діяльність поєднував з розробкою питань гірничої та маркшейдерської справи, геометричного нівелювання, геофізичних досліджень, побудови та удосконалення приладів нівелювання. Автором книги “Механічне нівелювання”, Дніпропетров., 1924. Зав. каф. до трагічної загибелі 1937 внаслідок сталінських репресій. Реабілітований 1958.

Літ.: Географи Київського Університету. Довідник / Олійник Я.Б., Бортник С.Ю., Гродзинський М.Д., Гуцал В.О. та ін. – К., 2003.

А.М. Молочко