Пишкін Б.А.

Пишкін Б.А.
Осн. праці::
Лісосплав і лісосплавні споруди на річках України. К., 1955 (у співавт.); Дослідження вздовжберегового руху наносів на водосховищах. К., 1967 (у співавт.); Регулювання вздовжберегового потоку наносів. К., 1972 (у співавт.); Динаміка берегів водосховищ. К., 1973.
Життєпис:

Пишкін Борис Андрійович (03.09.1893, м. Казань, Росія – 29.01.1970, м. Київ), д-р техн. наук, проф., чл.-кор. АН України, гідротехнік, гідролог.

Закінчив 1924 Моск. с.-г. академію ім. К.А. Тімірязева зі спец. “гідротехнік”. Учасник ВВВ.

Працював у водогосподарських установах Середньої Азії, Закавказзя. Зав. каф. в Омському с.-г. ін-ті, викладав у Київ. гідромеліоративному ін-ті.

1945-48 працював у секції водогосподарських проблем АН України. У Київ. ун-ті працював 1962-67 зав. каф. гідрології суші (тепер гідрології та гідроекології) географічного ф-ту. Водночас зав. відділу в Ін-ті гідрології і гідротехніки АН України (тепер Ін-т гідромеханіки НАН України).

Сфера наук. досліджень: питання динаміки берегів морів і водосховищ, зокрема, теорії гідродинаміки прибережної зони, дії вітрових хвиль на гідротехнічні споруди і береги, а також циркуляції двофазних потоків у трубопроводах і ріках. Розробив методи захисту берегів від затоплювання та розмивання, а також захисту водозаборів і портів від замулювання та занесення. Створив новий наук. напрям – динаміка берегів водосховищ.

Автор бл. 200 наук. праць.

Л-ра: Географічна енциклопедія України. 1993. Т.3; Хільчевський В.К. Кафедра гідрології і гідрохімії: освіта і наука. К., 2000; Українські гідрологи, гідрохіміки, гідроекологи / За ред. В.К. Хільчевського. К., 2004; Географічний факультет у персоналіях: Довідник. К., 2008.

В.К. Хільчевський