Щербакова М.В.

Щербакова М.В.
Життєпис:

Щербакова Маріанна Валентинівна (18.01.1910, м. Санкт-Петербург  – 03.04.1991, м. Київ), канд. геогр. наук, доц., геоморфолог.

Закінчила 1936 МДУ ім. М.В. Ломоносова. У Київ. ун-ті: з 1948 старш. наук. співроб. Лаб. спелеології геологічного ф-ту, 1949-80 доц. каф. геоморфології. Канд. дис. “Геоморфологія Кавказу” (1947).

Займалася проблемами теорет. та регіон. геоморфології, фахівець по карстовим процесам, сучас. ерозійним процесам та заходам боротьби з ними.Проводила наукові дослідження в експедиціях на Кавказі, Уралі, Криму, Карпатах. Автор науково-практичних рекомендацій для виробничих організацій.

Плідно працювала з вчителями та учнями шкіл м. Києва.Виступала з науково-популярними лекціями серед широких мас населення в містх та селах України, була членом бюро секції Наук про Землю тов-ва “Знання” УРСР, автор багатьох брошюр вид. тов. “Знання” УРСР.

Читала курси “Загальна геоморфологія та сторична геологія”, “Геоморфологія СРСР”, “Загальна геоморфологія”, “Основи карстознавства”. Автор чисельних науково-методичних розробок з цих курсів.Ім’я Щ. присвоєно малій планеті “Щербаковія” (№ 3886) у 1990.

Нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями: “За оборону Кавказу”, “За доблесну працю”. Автор понад 50 наук. праць.

Осн. праці: Научно-методическая разработка к стендам по общей геоморфологии Украины. К., 1960; До питання про сучасні та давні фізико-географічні процеси Гірського Криму. К., 1965 (у співавт.); Минералогический и палеонтологический музеи КГУ / Информационный бюллетень КГУ. К., 1965.

Л-ра: Географічний факультет в персоналіях / Я.Б. Олійник, С.Ю. Бортник, М.Д. Гродзинський та ін. К., 2008.

Е.Т. Палієнко